Saç Mezoterapisi Hizmeti

Bosna Sağlık Hizmetleri.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi saçlarınız için ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral(Kalsiyum, İyot, Manganez, Bakır, Çinko, Selenyum, Demir, Potasyum), derinin keratin tabakası ile ilgili ajanlar, saçların uzaması ve gelişmesi için gerekli aminoasitler ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye doğrudan enjekte edilmesidir. Mezoterapi kafa derisi ve saç için oldukça etkilidir. Çeşitli saç problemleriyle mücadelede modern kozmetolojide en popüler uygulamalardan biri olarak kabul edilir. Bu uygulama ile birçok sorunla başa çıkabilir: uyuyan ampulleri uyandırmak, saç köklerine besin sağlamak ve kepeği ortadan kaldırmak gibi.

Saç Mezoterapisi Endikasyonları

Çok saç dökülmesi; Yağ bezlerinin bozulması ile ilişkili kafa derisinde meydana gelen sebore; Kepek görünümü; Çizik ve kuru kafa derisi; Saç kırılganlığının artması ve bölünmüş uçlar; Bazal bölgede hacim eksikliği

Saç Mezoterapisinde Uygulama

Mezoterapi etken maddelerin deri altından çeşitli aletler kullanılarak uygulanmasıdır. Bu veya bu yöntemin olası bir ağrı eşiği ve uygulama süresi ve azda olsa olası yan etkileri vardır. Uzmanlar tarafından kullanılan ve mevcut olan popüler yöntemlerden biri, enjeksiyon ile mezoterapi karışımının vücuda enjekte edilmesidir. Çok ince bir iğnesi olması gereken bu tür prosedürler için özel olarak tasarlanmış şırıngalara ihtiyaç vardır.
Önemli: Diğer yöntemlerin yanı sıra, enjeksiyonlar en ağrısızdır, ancak prosedür için geçen süre en fazladır. Hasta başın arkasında ve kulaklarda rahatsızlık hisseder. Bu yöntem çok az travmatiktir

Kullanılmaması gereken durumlar

hamilelik ve emzirme; kompozit bileşenlerin bireysel olan allerjisi; menstruasyon; endokrin sistem problemleri; iyi huylu ve kötü huylu tümörler; çeşitli enfeksiyonların cildine zarar verir.

Mezoterapinin Avantajları

Uygulamayı kabul etmeden önce, avantajlarını ve dezavantajlarını detaylıca tanımak faydalı olacaktır. Saç Mezoterapisinin destekçileri ve muhalifleri vardır. Hem destekçiler hem de diğer görüşler dikkatlice araştırılmalıdır. Akıllarda soru işareti kalmaması için Mezoterapi uygulaması yapan birisiyle görüşmekte fayda vardır. Prosedürün en önemli avantajı - enjeksiyonlar yardımı ile saç köklerine faydalı bileşenleri iletmeye yardımcı olmaktır. Hiçbir şampuan, maske ve halk ilaçları bunu size sağlayamaz. Ayrıca, birkaç önemli avantajı daha vurgulamakta fayda vardır: Bunlardan ilki zaman tasarrufudur. Bir uygulama 20-40 dakika arasında sürer. Haftada birkaç kez gerçekleştirilmesi gerekirken, balsamlar, şampuanlar daha şiddetli durumlarda günlük uygulama gerektirir - günde birkaç kez. Önceden belirlenmiş bir programa göre alınan hapları da hesaba katmak gerekir ki düzenli kullanımın sağlanması zorunluluğu vardır. Ek uyarıcı etki. Cildin bütünlüğünün tahrip olması sonucunda restorasyon süreçleri başlatılır; Yerel uygulama yapıla bilinir. İlaç sorunun odak noktasını tam olarak etkiler. Sindirim sistemine, ilaç alırken sıklıkla meydana gelen bir hasar verme olasılığı yoktur. Ayrıca, ilaç şampuanlar ve balsamlar hakkında söylenemeyen vücudun diğer bölgelerine zarar veren etkilere ulaşmaz. Doğru noktayı hedef almak hassasiyeti, istenen sonucu elde etme şansını artırır. İlk uygulamadan sonra bile sonuçlar ortaya çıkar, saç yavaş yavaş canlanır ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Bununla birlikte, önemli sonuçlar ancak 3 - 4 hafta gibi bir süreden sonra elde edilebilir.

Mezoretapinin Dezavantajları

Sonuçlarda bazı akisliklerin olma olasılığını dikkatinden uzak tutmayın. Kalifiye bir doktor bile, prosedürün zayıflamış saçları hayata döndüreceği ve paranın boşuna verilmeyeceği yüzde 100 garanti edemez. Bu soruna ek olarak, şu üç faktör de düşünmeye değerdir:
Acı. Her durumda cilt delinmesi, özellikle bu tür enjeksiyonlar varsa, ağrı verir. Bazıları kolayca ağrıyla başa çıkabilir ve dayanabilir ve bazıları için ise bu gerçek işkenceye dönüşür. Bu, doktorun profesyonellik seviyesinden, kokteylin kompozisyonundan ve bireysel duyarlılıktan etkilenir;
Yan etkiler. İşlemden sonra cilt ödemi görülebilir ve enjeksiyon bölgelerinde ağrı hissedilir. Ayrıca, kaşıntı, pul pul bir kabuk görünümü meydana gelebilir;
Fiyat. Prosedür pahalıdır. Göze çarpan, çok paraya mal olan bir etki için oturumlar oluşturan yüksek kaliteli bileşenler en az on uygulama gerektirir. Tam bir tedavi kursu, herkesin karşılayamayacağı ciddi maliyetler gerektiriyor olabilir.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2023

Saç mezoterapisi fiyatı kişinin ihtiyaç duyduğu seansa göre değişir, bu yüzden doğru fiyatı ve doğru seans sayısını almak için bir uzmana başvurmalısınız. Tedavinin örnek seans fiyatları 1.200 TL den başlamakta seans sayısı ve kişiye göre değişiklik göstermektedir.

İletişime Geçin

Bosna Sağlık Hizmetleri.

Diğer İletişim Kanallarımız

Adres

Kartaltepe,Süleyman Şah cd.,38/a Bayrampaşa/İstanbul

Telefon Numaramız

0506 097 3948