Somon DNA Uygulaması ( Gençlik Aşısı)

Bosna Sağlık Hizmetleri.

Somon DNA Uygulaması ( Gençlik Aşısı)

Ölü cildi canlandırmak ve hücre yapımını desteklemek için birçok cilt uygulaması bulunur. Ancak bu konuda son zamanlarda en dikkat çeken yöntemlerden biri gençlik aşısı olarak da bilinen Somon DNA uygulamasıdır. Cilde muhteşem etkileri olan bu uygulama bir cilt bakım uygulaması gibi kolay bir yöntem olsa da onu klasik bakımlardan ayırmanız gerekiyor. İnsan DNA’sı ile aynı kimyasal yapıya sahip olması nedeniyle tercih edilen ve son zamanların en popüler uygulaması olan somon DNA serum tedavisi nedir? bir göz atalım.

Somon DNA Uygulaması Nedir?

Somon DNA uygulamasında kullanılan DNA serumu, somon balığının kan ve spermlerinden elde edilen ve gençlik iksiri olarak tabir edilen bir bileşimdir. Somon DNA serumu, cildin temelini oluşturan ve hücrelerin tazelenmesine yardım eden polinükleotid maddesinin yapımına yardım eder.
Serumun içeriğinde hyaluronik asit, Glicine, L proline, L Lysine, L Leusin gibi insan cildinde doğal olarak bulunan ancak çevresel faktörler ve yaşlanma ile birlikte azalan temel amino asitler bulunur. Somon DNA uygulaması ise bu bileşim ile hazırlanan aşının cilde enjekte edilmesi işlemidir. Bu aşı içerdiği yoğun hyaluronik asit ve moleküller sayesinde cildin ihtiyacı olan nemi tekrar kazanmasına yardımcı olur. Her mevsim uygulama yapılabilmesi ve pratik bir yöntem olması sebebiyle cilt problemlerini gidermede oldukça yaygın bir yöntemdir. Somon DNA uygulamasına birçok durumda ihtiyaç duyulur. Bunlar genellikle;
1. Çevresel faktörler sonucu canlılığını yitiren, kuruluk ve matlık sorunu yaşayan cilde nem ve parlaklığının geri kazandırılmasının sağlanması için,
2. Zamanla cilt üzerinde oluşan siyah nokta, sivilce izlerinin tedavisinde,
3. Yaşlanmaya bağlı olarak oluşan kırışıklıkların giderilmesinde,
4. Genetik etkenler, yaşam biçimi veya yaşlanmaya bağlı olarak göz altında oluşan morlukların giderilmesinde,
5. Kadınlarda menopoz döneminde değişen hormonlar yüzünden bozulan cilt yapısının düzeltilmesinde,
6. Sigara, alkol vb. kötü alışkanlıkları yüzünden bozulan cilt kalitesinin iyileştirilmesinde,
7. Düzensiz ilaç kullanımı veya bazı ilcaların yan etkisi sonucu oluşan cilt bozukluklarında,
8. Yoğun strese başlı olarak cildin canlılığını kaybetmesi durumlarında,
9. Boyun ve dekolte bölgesi kırışıklıklarının giderilmesi ve bölgesel sarkmaların toparlanmasında,
10. Hamilelik dönemi veya kilo verme sonrası ciltte oluşan çatlakların görünümünün azaltılmasında,
11. Yaşlanmaya bağlı olarak veya ağır işlerde çalışmaktan dolayı yıpranan ellerin görünümünün iyileştirilmesinde,
12. İç kol ve dizlerde görülen sarkmaların giderilmesinde,
13. Gözaltı torbalarının azaltılmasında,
14. Yerleşen Mimik çizgilerinin azaltılmasında,
15. Ciltte oluşan portakal görünümünün yok edilmesi gibi problemler üzerinde etkilidir.

Somon DNA Aşısı Nasıl Uygulanır?

Somon DNA tedavisi öncesinde uygulanacak cildin hazırlanması için cildin bir alt yapı sürecine ihtiyacı vardır. Bu altyapı süreci de bu tedavi işlemine dahil olarak yaklaşık 15 gün kadar sürer. Hazırlık sürecinde hyaluronik asitle cilde yoğun bir nemlendirme yapılır. Nemlendirme sonrasında cilt tedaviye hazır olur. Somon DNA tedavisi cilt altına mikro iğneler kullanılarak mikroenjeksiyon diye adlandırılan bir yöntem ile uygulanır. Uygulamaya başlamadan önce uygulama yapılacak alan antiseptik özellik taşıyan bir sıvı ile temizlenir ve bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. İkinci aşamada uygulamanın da adını aldığı somon balığının sütünden ve spermlerinden faydalanılarak üretilen özel serum cilde enjekte edilir. Enjeksiyon işlemi sonrasında serumun içeriği sayesinde cildin ihtiyacı olan protein ve vitaminler tamamlanmış olur.

Somon DNA Aşı Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Somon DNA aşısı hücre tazeleyeci bir aşıdır. Aşının içeriğinde bulunan somon balığı sütü ve spermi cildin yapısında bulunan kollajen ve elastikiyet liflerini arttırır. Bu takviye sayesinde cilt kendini hızla toparlayarak sıkılaşır.
Cilt sarkmalarında gözle görülür bir iyileşme olur. Özellikle göz çevresinde oluşan kaz ayakları diye tabir ettiğimiz kırışıklıklarda zamanla ciddi azalmalar görülür. Son zamanlarda yapılan birçok uygulamaya göre oldukça popüler olan Somon DNA uygulaması yapılan ve faydası kanıtlanan birçok klinik deneyler sayesinde oldukça güvenilir ve etkili bir yöntem olarak tercih edilmektedir.
Uygulama sonrası herhangi bir iz veya belirti göstermemesi sayesinde tedaviye devam ederken günlük hayata ara vermenize de gerek kalmaz. Ancak hassas ciltler için bazı durumlarda küçük kızarıklıklar ve iğne ucuna bağlı olarak morluklar oluşabilir. Bu durum ciddi bir sorun teşkil etmemekle beraber yarım gün gibi kısa bir sürede kızarıklıklar ve morluklar kaybolur.

Somon DNA Uygulaması Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

DNA aşısı öncesinde işlemden bir hafta kadar önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bir hafta öncesinde;
1. Kan sulandırıcı ilaçların bırakılması,
2. Alkol tüketilmemesi,
3. Kese işlemi veya peeling gibi cildi soyacak ve hassaslaştıracak uygulamamalar yapılmamalı,
4. İçeriğinde glikolik asit bulunan kremler kullanılmamalı,
5. Uygulama yapılacak bölge güneşten korunmalı ve güneş koruyucu kullanılmalı,
6. Son olarak da uygulama günü makyaj yapılmamalıdır.

Somon DNA Uygulaması Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gençlik DNA aşısının insan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Ayrıca yapılan klinik araştırmalar sonucunda alerji riski taşımadığı kanıtlanmış bir uygulamadır. Ancak enjeksiyon işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Uygulama sonrasında kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Bu ilaçların yan etkisi olarak kullanıldığında vücutta şişlik, morluk ve ödem oluşabilir. Uygulama sonrası cildi güneş ışınlarından korumak da oldukça önemlidir. Mümkün olduğunca güneşin zararlı ışınlarından korunurken mutlaka güvenilir bir güneş koruyucu ile dışarı çıkılmalıdır. Tıpkı uygulama öncesi dikkat edildiği gibi sonrasında da bir süre cildi soyacak işlemlerden kaçınılması gerekir. Herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmaması açısından uygulama yapılan alanın fiziksel temastan ve su ile temasından kaçınılması oldukça önemlidir. Özellikle son 24 saat boyunca su ile temas edilmemesi gerekir.

Somon DNA Uygulaması Ne Sıklıkla ve Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Ağrısız bir uygulama olan Somon DNA aşısı için uygulama öncesi genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz ve 15-20 dakika gibi kısa bir sürede uygulama yapılır. Somon DNA tedavisinin süreci uygulama yapılacak kişinin cilt yapısına göre değişse de genellikle en az bir en fazla beş seansta uygulama yapılması tavsiye edilir. Uygulamanın sıklığı da cildin ihtiyacına göre belirlenir. Genellikle 1-3 hafta aralıklarla seans tekrarlanmalıdır. Başarılı sonuçlar alındığında uygulamanın sıklığı da buna paralel olarak azalır. Ancak problemli ciltlerde seanslar daha sıklaştırılmalıdır. Düzenli olarak uygulanan tedavi sonrasında gözle görülür iyileşmeler izlenir. Her uygulama sonrası cildinizdeki değişimi ve canlılığı hissedeceksiniz.

Somon DNA Uygulama ile Estetik Uygulamalar Arasındaki Fark Nedir?

Somon DNA tedavisi mezoterapi yöntemi ile uygulanan bir tedavi şeklidir. Bu yöntemde cildin altına enjekte edilen serum ile cilt dokusu iyileştirilerek yeniden yapılandırılır. Bahsi geçen yeniden yapılandırma esnasında herhangi bir dış etken uygulanmadığı ve kas yapısına bir müdahalede bulunulmadığı için yüzün doğal ifadesinde de bir değişiklik görülmez. Sadece tedavi sonrası cilt problemleri maksimum düzeyde toparlanır.

Sporcu Paketi (Başlangıç) 21 Test İçerir

Neden Almalısınız?

Spor disiplin, emek ve zaman isteyen bir olgudur. İster profesyonel, ister amatör bir sporcu olun fit bir bedene sahip olmak, zinde hissetmek ya da vücut geliştirmek için vücudunuzun ihtiyaçlarını iyi bilmeniz gerekir. Yaptığınız sporun çeşidine, beklentilerinize ve antrenmanların ağırlığına göre ihtiyaçlarınız sürekli olarak değişir. Performans düşüklüğü, yetersiz gelişim, isteksizlik ve sakatlıklar yaşayabilirsiniz. Kullandığınız takviye gıdalar ya da steroidler sağlığınıza olumsuz yönde etki edebilirler. Bu testi yaptırarak yaptığınız sporun etkinliğini, antrenmanların yeterliliğini, vücudunuzun ihtiyaçlarını ya da takviye gıdaların olası zararlarını görebilirsiniz. Birçok hormon, vitamin, mineral, protein düzeyini görüp hayati organlarınız hakkında kesin bilgiler edinebilirsiniz. Kontrolü elinize alın. Verdiğiniz emeğin karşılığını görün.

İçerdiği Testler

Oestradiol Testosterone Globulin Albumin T.Protein ALT GGT ALP LDL HDL T.Cholesterol Triglycerides Creatinine Üre HbA1c Demir Ferritin Free Thyroxine TSH Creatine kinase Hemogram
Fiyat : 2.300 TL

Kilo kontrol Paketi 23 Test İçerir

Neden Almalısınız?

Fazla kilolardan kurtulmanın her zaman kolay olmadığını, yaşam konforunuzun ne kadar olumsuz etkilendiğini en iyi siz bilirsiniz. Sebepli ya da sebepsiz yere kilo alıyorsanız, bir diyet ardına başka diyet deniyor ve başarılı olamıyorsanız durumun sadece beslenme ile ilgili olmadığını unutmayın. Hormon dengesizliği, anemi, tiroid hastalıkları, diyabet, stres, vitamin ve mineral eksikliği gibi birçok önemli hastalığın fazla kilolarınızın sebebi olduğunu hatırlatırız. Bu test ile kilo almanızın ya da kilo vermenizin bir hastalıktan kaynaklanabileceğini, sizin için ne denli tehlikeli sonuçlar doğurabilecek fazla kiloları ve vücudunuzdaki değişiklikleri ölçebilir ve takip edebilirsiniz. Herkesin uyguladığı diyetler size özel değildir. Vücudunuzun nasıl çalıştığını ve ihtiyaçlarını öğrenin. Çözüm için doğru başlangıç yapın.

İçerdiği Testler

Oestradiol Testosterone FSH LDL HDL T.Cholesterol Triglycerides HbA1c Demir TIBC Ferritin Free Thyroxine TSH Vitamin D (25 OH VIT D3) Cortisol ALP ALT GGT CRP HS Creatine kinase Homa IR Insulin Hemogram
Fiyat 3500 TL

Bağışıklık Paketi 23 Test İçerir

Neden Almalısınız?

Bağışıklık testi, hastalıklara karşı vücut direncinizi değerlendirebileceğiniz 23 kan değerinden oluşan gelişmiş bir laboratuvar paketidir. Bağışıklık sistemi vücudumuzu iç ve dış tehditlerden koruyan ve 24 saat sürekli çalışan bir savunma sistemidir. Günümüzde yaşadığımız birçok hastalığın sebebinin bağışıklık sistemindeki bozulmalar olduğu anlaşılmıştır. Bağışıklık sistemimiz her gün milyonlarca virüs, bakteri, mantar ve parazite karşı vücudumuzu korur. Ayrıca bağışıklık sistemi; alerjik reaksiyonlar, romatizma, tiroid hastalıkları ve kanser oluşumu gibi birçok hastalıkta önemli rol oynar. Bağışıklık sisteminin düzgün çalışması için doğru beslenme, kaliteli uyku, egzersiz ve stresle başa çıkma çok önemlidir. Ayrıca aşı olmak, var olan hastalıklarınızı kontrol altına almak ve zarar verici toksinlerden uzak durmak bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylenen yüzlerce gıda ve takviyeleri kullanmadan önce genel durumunuzu değerlendirin. Bu gelişmiş paketle bağışıklık sisteminizin sizi ne kadar koruduğunu ve diğer hayati organlarınızın nasıl çalıştıklarını öğrenebilirsiniz. Sonucunda eksikleri düzelterek güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olabilirsiniz.

İçerdiği Testler

CD4 CD8 IgA IgG IgM Protein Elektroforez immun Elektroforez T-SPOT.TB test ANA CEA HBsAg Anti-HCV Anti-HIV 1+2 CRP RF Üre Açlık Kan Şekeri Hemogram Creatinine GGT AST ALT TSH
Fiyat 6.000 TL

Diyet - Beslenme Paketi 21 Test İçerir

Neden Almalısınız?

 Beden ve ruh sağlığınız için dengeli beslenmek son derece önemlidir. Besinlerden aldığımız protein, yağ, karbonhidrat, mineral ve vitaminler sayesinde, vücudumuz enerji üretir, yenilenir, toksinlerden arınır ve hastalıklarla savaşabiliriz.    Besinlerin eksik veya fazla alınması durumunda kalp krizinden depresyona, obeziteden diyabete birçok hastalık yaşam konforunuzu olumsuz yönde etkiler.    Beslenmeniz dengeli mi? Yeni bir diyete mi başlıyorsunuz ya da halen bir diyete mi devam ediyorsunuz? Kullandığınız takviye gıda veya vitaminler yeterli mi yoksa gereksiz mi?    Bu testle beslenmenizin vücudunuz üzerinde olumlu ya da olumsuz etkilerini görebilirsiniz. Eksiklerinizi telafi edip fazlalıklardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.     Beslenme şeklinizi düzenleyerek sadece kilo vermez aynı zamanda daha zinde güçlü ve birçok hastalığa dirençli bir bedene sahip olursunuz.

İçerdiği Testler

HbA1c T.Cholesterol LDL HDL Triglycerides CRP HS Demir TIBC Ferritin Çinko Selenyum Bakır Vitamin E - Alpha tocophorol Folate Vitamin B12 Vitamin D (25 OH VIT D3) Magnezyum Vitamin A Kalsiyum Hemogram Omega-3
Fiyat 2500 TL

Kalp Krizi Riski Paketi 17 Test İçerir

Neden Almalısınız?

Kalp krizi riski paketi, kalp ve damar sağlığınızı değerlendiren ve 17 test içeren gelişmiş bir laboratuvar paketidir.    Tüm dünyada ve ülkemizde ölüm nedenlerinin en başında kalp ve damar hastalıkları gelmektedir. Bu korkutucu hastalık 40 lı yaşlardan sonra daha sık görülse de sigara kullanımı, obezite, diyabet hastalığı, yüksek tansiyon, yetersiz fiziksel egzersiz, aile hikayesi ve bazı kimyasal veya bitkisel takviye ürünlerinin kullanımı yüzünden gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır.    Kalp krizinde çok kısa süre içinde şiddetlenen göğsün ortasında yoğun ağrı ve baskı hissi vardır. Bu ağrı sol kol, sol omuz ve çenede de hissedilir. Beraberinde soğuk terleme, bulantı, öksürük ve ölüm korkusu kalp krizinin ana bulgularıdır. Bu aşamada hiç hareket etmeden ambulansla bir sağlık merkezine gidilmelidir.    Bizler için önemli olan kalp krizi gelmeden önce kalp sağlığımızla ilgili tedbir almaktır.    Çabuk yorulma, egzersizle gelen göğüste, sol kolda veya bacaklarda ağrı, çarpıntı, tansiyon dengesizlikleri, nefes darlığı gibi şikayetler kalp hastalığı ve kalp krizi öncesi bulgular olabilir.    Bu şikayetleriniz olsun, olmasın eğer risk grupları içinde iseniz bu laboratuvar paketi ile kalp sağılığınızı değerlendirip hayatınıza hayat katabilirsiniz.

İçerdiği Testler

LDH CK-MB Lipoprotein(a) Homosistein Sensitif CRP Troponin I Troponin T Myoglobin NT-proBNP ALT AST Creatine Kinase T.Cholesterol HDL LDL Triglycerides Hemogram
Fiyat 2500 TL

Genel Check up

Neden Almalısınız?

Hemogram Kan hastalıkları (kansızlık, kan kanseri vb.), vücudun enfeksiyonlara karşı reaksiyonunun anlaşılması ve daha birçok hastalığın teşhisi, tedavisinin planlanması ve izlenmesinde kullanılır. Sedimentasyon, CRP Akut ve kronik enfeksiyonlar, kötü huylu hastalıklar, romatizmal hastalıklar ve kanser gibi hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılır. Glukoz (Açlık Kan Şekeri) Şeker (Diyabet) hastalığı teşhisi için kullanılmaktadır. Bun (Üre), Kreatinin Böbrek hastalıkları teşhis ve takibinde kullanılmaktadır. AST, ALT, Gamma GT Karaciğer, safra kesesi ve yollarının hastalıkları hakkında bilgi verir Total kolesterol, HDL, LDL, Trigliserid, Homosistein Koroner kalp hastalığı (damar tıkanıklıkları) oluşumu riskini değerlendirmede kullanılır. Ürik Asit GUT Hastalığı hakkında bilgi verir. TSH Guatr hastalığı hakkında bilgi verir. PSA Prostat hastalıkları tanısında kullanılmaktadır. Anti-HAV, HbsAg, Anti-Hbs, Anti-HCV Hepatit (Sarılık) A,B,C taşıyıcılığı ve hastalığın varlığı hakkında bilgi verir. Tam İdrar Tahlili (TİT) Böbrek, idrar yolu ve mesanenin hastalıklarının teşhisinde kullanılır. Dışkıda Gizli Kan (GGK) Sindirim sistemi (Mide, oniki parmak bağırsağı, kalın bağırsak ) kanamaları hakkında bilgilendirir. MikroAlbüminüri Böbrek fonksiyonlarındaki bozulmaların erken teşhisinde kullanılır. CA125 Yumurtalık kanserlerinin ön tanısında ve tedavisinde kullanılır.
Fiyat 4000 TL

Vitaminler 9 Test İçerir

Neden Almalısınız?

Bu paket vücudunuzdaki 9 adet vitamini ölçümleyen ve değerlendiren gelişmiş bir lab. testidir. Vitaminler vücudunuzun düzgün çalışması için gerekli olan temel besinlerdir. Onları vücudunuzda üretemezsiniz. Bu nedenle yediğiniz yiyeceklerden gelmeleri gerekir. Vitaminler 2 türe ayrılır: yağda çözünür ve suda çözünür. A, D, E ve K vitaminleri gibi yağda çözünen vitaminler, hayvansal yada bitki bazlı yağlı yiyeceklerde bulunur. Vücudunuzdaki ve karaciğerdeki yağ dokusunda depolanırlar ve bu nedenle günlük olarak yemenize gerek yoktur. C vitamini ve B vitaminleri gibi su bazlı vitaminler vücutta depolanmaz ve bu nedenle onları içeren yiyecekleri daha sık yemelisiniz. İhtiyacınız olan tüm vitaminleri dengeli beslenerek doğal yoldan alabilirsiniz. Bununla birlikte bazen, diyet seçimleri veya sağlık sorunları bazı vitaminlerde yetersiz olmamıza neden olabilir.
Eksikliğinde birçok hastalığa sebep olan vitaminler, fazla kullanıldığında bir faydası olmadığı gibi, zararlı olabilecek maddelerdir. Herhangi bir vitamin takviyesi almadan önce vitamin değerlerinizi ve doktor yorumlu laboratuvar sonuçlarınızı kendiniz değerlendirin.

İçerdiği Testler

Vitamin E - Alpha tocophorol Vitamin C Vitamin A Vitamin B6 Vitamin B2 Vitamin B1 Beta-carotene Vitamin D (25 OH VIT D3) Vitamin B12
Fiyat 1500 TL

İletişime Geçin

Bosna Sağlık Hizmetleri.

Diğer İletişim Kanallarımız

Adres

Kartaltepe,Süleyman Şah cd.,38/a Bayrampaşa/İstanbul

Telefon Numaramız

0506 097 3948