Yüz Mezoterapisi Hizmeti

Bosna Sağlık Hizmetleri.

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Yüz mezoterapisi mezoliftingi cilde canlılık ve parlaklık veren bir işlemdir. Yapılan işlem ile birlikte elastin ve kolajen sentezi aktive olur böylelikle cilt sıkılaşır, gerilir ve toparlanır. Cilt üzerine sürülen kozmetik kremler cilt bariyerini geçemediği için cildin alt tabakalarına etki edememektedir.
Ancak yüz mezoterapisi işlemi sayesinde kullanılan cilde faydaları ilaçlar cildin alt tabakalarına kadar etki eder. Böylelikle istenen etki hemen gözlenir ve etki süresi de artar. Yüz mezoterapisi (mezolifting) yüzün her bölgesine, boyun, dekolte ve el bölgesine uygulanabilen bir işlemdir. Piyasadaki ürün çeşitliliğinden dolayı bazı ürünlerde 1 seans yeterli olurken, bazı ürünlerde ise 3-4 seans gerekebilmektedir. Mezoterapide somondan elde edilen kollajen, hücre tazeleyeci, vitaminler, selenyum gibi cilde dolgunluk veren, nem oranını dengeleyen ürünler kullanılır. Cildin ihtiyacı olan yaşlanma karşıtı vitaminlerin, cilde mikro iğneler ile uygulanmaktadır. Bu vitaminler; A, D, E gibi antioksidanlar, selenyum, ginko, biluba, hyaluronic asit ve bir takım hücre tazeleyicilerdir. Yüz mezoterapisi; zaman içinde ciltte eksilen vitaminlerin yerine konulmasına bağlı, ciltte yenilenme, cildin nem ve elastikiyetinde artma sağlar. Uygulanan cilde faydalı ilaçlar sayesinde kısa vadede parlaklık ve canlılık, orta ve uzun vadede ise cilt yapısının elastikiyeti ve gerginliği sağlanır. Ciltteki matlık ve ton farklılıkları ise zaman içinde azalır. Güneş hasarı ve kolajen kaybı birleşerek cildin dolgunluğunu ve görünümünü bozar. Yüz mezoterapisinde ilaçlar küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına direkt olarak verilir. Mezoterapi ile cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca ilaçlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı oldukça azdır.
Yüz mezoterapisi (mezolifting) cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir. Mezolifting oldukça etkili bir yaşlanma karşıtı tedavi yöntemidirdir. Yüz mezoterapisi sonrası, cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.

Yüz Mezoterapi̇si̇ İşlemi̇ Nasil Uygulanır?

Yüz mezoterapisinde uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik kremler ile uygula bölgesinin ağrı ve acı hissiyatı azaltılır. Yüz mezoterapisinde, hazırlanan karışım çok küçük ve ince iğnelerle cilt içine veya üstüne verilir.

Yüz Mezoterapi̇si̇ Ki̇mlere Uygulanmaktadir ?

Parlaklığını ve canlılığını yitirmiş cilde sahip olanlara, Cildinde sarkma ve kırışıklık sorunu bulunanlara, Yorgun görünümlü cilde sahip olanlara, Sigara kullanımına bağlı olarak cildi hasar görmüş kişilere, Zararlı güneş ışınlarının etkilerini en aza indirmek isteyen kişilere, Cildi güneşten zarar görmüş kişilere, Cilt lekelerini en aza indirmek isteyen kişilere ve Sivilce izi ve yara izinden kurtulmak isteyen kişilere yüz mezoterapisi işlemi uygulanabilmektedir.
Hamile olan ve emzirme döneminde olan kadınlara, Regüle olmayan diyabet hastalarına, Damar tıkanıklığı olan ve geçmişte felç geçirmiş olanlara, Kan pıhtılaşma bozukluğu olanlara, Kalp hastalığı olanlara, Cilt enfeksiyonu olanlara ve Uygulanan maddeye karşı alerjisi bulunanlara mezoterapi işleminin uygulanması önerilmemektedir.
Yüz Mezoterapisi Sonrası Yüz mezoterapisi sonrası cilt daha dinç ve parlak görünür. Yüz mezoterapisi başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Yüz mezoterapisi sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder.

Yüz Mezoterapi̇si̇ Hangi̇ Sıklıkta Uygulanmalıdır?

Yüz mezoterapisi başlangıçta 4-5 seans olarak uygulanmaktadır. Seansların 14 günde bir tekrar edilmesi gerekmektedir. Seans sayısı ve uygulama aralığı cildin durumuna, hastanın yaşına ve uygulanma amacına göre değişiklik gösterebilmektedir.
Yaşça ileride olan kişilerde ve cildi yüksek oranda yıpranmış kişilerde daha uzun seanslar uygulanabilmektedir. Yüz mezoterapi seanslarının düzenli olarak uygulanmasının ardından, mezoterapi sürecinin bitmesi ile birlikte 3 ila 6 ay kadar süre sonra mezoterapi işleminin tekrarı yapılabilmektedir. Mezoterapi işlemi sonrası cilt kendini yenilemeye devam etmektedir.

Yüz Mezoterapi̇si̇ni̇n Yüz Bölgesi̇ndeki̇ Kullanım Amaçları Nelerdi̇r?

Parlaklığını kaybetmiş ve yıpranmış olan cilde sağlıklı yapısını geri kazandırmak Ciltte sarkmaları engellemek Cildin yaşlanmasını engellemek Güneş ışınlarının zararlı etkilerini engellemek Ciltte oluşan lekeleri hafifletmek ve engellemek Ciltte oluşan çatlakları tedavi etmek

Yüz Mezoterapi̇si̇ İşlemi̇nde Kullanilan Maddeler Nelerdi̇r?

Bu terapideki aktif maddeler dehidrasyon işlemi ile sarkma ve hafif yaşlanmaya karşı koyar, yaşlanma karşıtı etkiye katkıda bulunur. Ayrıca cildi genç, taze ve nemli tutar. Özellikle aktif bileşen olan çözelti bir tür hyaluronik asit, vitaminler, peptitler, koenzimler, yağ asitleri, amino asitler ve büyüme faktörleri kompleksini bir arada içerir.
Bu maddelerin varlığı hücrelerin metabolizmasını etkiler ve cildin daha pürüzsüz, daha sıkı ve gelişmiş görünmesini sağlayan hidrojen iyonlarının yenilenmesini ve bakımını aktive eder. Bununla birlikte genel olarak yüz mezoterapisinde kullanılan çözelti şunları içerir; Hyaluronik asit A,C,E,B1,B2,B3,B5,B6 vitaminleri Magnezyum Selenyum Bakır Nükleik Asitler Amino Asitler Çinko.

Yüz Mezoterapi̇si̇ Sonrasi Nelere Di̇kkat Edi̇lmeli̇di̇r ?

Yüz mezoterapisi uygulaması sonrasında ilk 24 saat içinde; Uygulama bölgesi (yüz) yıkanmamalıdır, Spor yapılmamalıdır, Aşırı sıcak alanlardan uzak durulmalıdır (solaryum, hamam, sauna vb.), Alkol alınmamalı ve sigara içilmemelidir, Cilt direkt olarak güneşe maruz kalmamalıdır ve Bol su içilmelidir.

Mezoterapi ağrılı mıdır?

Mezoterapi enjekte edilebilir bir tedavidir. Teorik olarak, iğne veya mezoterapi çözeltisi nedeniyle ağrılı bir tedavi olduğu varsayılabilir, ancak uygulama pratik olarak ağrısızdır.

İletişime Geçin

Bosna Sağlık Hizmetleri.

Diğer İletişim Kanallarımız

Adres

Kartaltepe,Süleyman Şah cd.,38/a Bayrampaşa/İstanbul

Telefon Numaramız

0506 097 3948